Kaktus Streamers Cup: V pondělním finále se budou hrát i v Bulánci či Trackmania

Kaktus Streamers Cup: V pondělním finále se budou hrát i v Bulánci či Trackmania Hippowan Ne, 07/05/2020 - 08:27

více »

Do Fortnite byla přidána houba, kterou možná nikdy neuvidíte

Do Fortnite byla přidána houba, kterou možná nikdy neuvidíte P33K4 So, 07/04/2020 - 21:05

více »

Reprezentant MIBR fer obdržel sedmidenní ban, důvodem je prý rasismus

Reprezentant MIBR fer obdržel sedmidenní ban, důvodem je prý rasismus munne1 So, 07/04/2020 - 20:46

více »

Půlka července odstartuje registrace do nové sezóny NHL ligy VPGHL

Půlka července odstartuje registrace do nové sezóny NHL ligy VPGHL munne1 So, 07/04/2020 - 20:23

více »

Když v únoru letošního roku oznámila společnost Epic Games historicky první Světový pohár ve Fortnite – Fortnite World Cup 2019 – okamžitě bylo jasné, že se bude jednat o jeden z největších turnajů, který svět esportu zažije. Celková výše odměny pro kvalifikované hráče byla stanovena na téměř 688 milionů korun (30 milionů amerických dolarů). Soutěžilo se ve dvou kategoriích – solo a duo, kde tým tvořili dva hráči. Každému vítězi těchto kategorií připadla desetina z celkového prize poolu, tedy necelých 70 milionů korun.

Hra Fortnite Battle Royale byla vydána před necelými dvěma lety, ale již teď si v esportu dobývá své pevné místo. Finále Fortnite World Cup 2019 hostil New York, kam se dokázali kvalifikovat i dva čeští zástupci – Richard „Skailer“ Janeček a Martin „marteeen“ Pátek. Ani jeden se bohužel do užšího finále nedostal, neboť skončil na 22., respektive 84. místě. Každý z nich si ale i tak odnesl přes 1,1 milionu korun (50 tisíc dolarů). Finále solo turnaje patřilo americkým zástupcům, kteří obsadili první tři místa, nejvýše pak vystoupal šestnáctiletý Kyle „Bugha“Giersdorf. V kategorii dvoučlenných týmů jsme českého zástupce neměli, přesto byla Evropa vidět více. Necelých 70 milionů korun si rozdělil tým ve složení Emil "nyhrox" Pedersen z Norska a David „aqua“Wang z Rakouska.

Za tři dny, po které finále turnaje probíhalo, sledovali diváci zápasy v součtu více než 22,7 milionu hodin. V jednom okamžiku se pak ke streamu připojilo přes 2,3 miliony fanoušků. Z hlediska rozdělených odměn se jednalo o největší esportovou událost historie, nicméně rekord nemusí dlouho vydržet. Už v srpnu totiž proběhne v Číně nejprestižnější turnaj ve hře Dota 2 – The International.